Opublikowany: pt, Cze 26th, 2015

LEGNICA/REGION. Na wakacje wyjadą z tabletami (FOTO)

IMG_1478Trzy legnickie szkoły techniczne uroczyście zakończyły dziś naukę w obecności podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, wiceprezydent miasta oraz wiceprezesa LSSE. Najzdolniejsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, w tym tablety, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Dzień jest szczególny nie tylko dla uczniów, którzy za chwilę rozpoczynają dwumiesięczne wakacje. Dziś czterdzieste urodziny obchodzi goszcząca w szkołach wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. Młodzież odśpiewała jubilatce sto lat i życzyła pomyślności. Z kolei wiceszefowa resortu życzyła im m.in. sukcesów w nauce i udanego wypoczynku.

Spotkania z młodzieżą rozpoczęły się od wizyty w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy. Tutaj delegacja – składająca się ze wspomnianej wiceminister oraz wiceprezydent miasta Doroty Purgal i wiceprezesa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Andrzeja Niemca – nie ukrywała zadowolenia, że w mieście ocalało wiele szkół o charakterze technicznym. Wszyscy gratulowali uczniom takiego wyboru nauki, która w przyszłości daje im konkretny zawód i zdecydowanie łatwiejsze zdobycie zatrudnienia. W tzw. budowlance wyróżniono uczniów i ich rodziców: Krystiana Drożdża, Justynę Szymaniuk, Paulinę Śliwkowską, Daniela Krasowskiego, Michała Królikiewicza, Aleksandrę Falutę oraz Natalię Kwokę.

IMG_1296Następnie delegacja pojawiła się w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – tzw. Henrykówce. W ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, wraz z Ministerstwem Gospodarki, przygotowała nagrody dla ponad 100 uczniów z czternastu szkół w regionie.

Ponadto nagrody trafią do uczniów z: Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy, Technikum nr 6 w Głogowie, Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego Technikum nr 1 w Głogowie, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie, Zespołu Szkół nr 1 im. prof. Bolesława Krupińskiego w Lubinie, Zespołu Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie, Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Zespołu Szkół w Chocianowie, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej, Zespołu Szkół Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Złotoryi oraz Zespołu Szkół Agrobiznesu im. Wincentego Witosa w Bolkowie.

JOM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..