Opublikowany: nie, Cze 21st, 2015

LEGNICA. Bomba na koniec sezonu (FOTO)

IMG_1109Bomba sezonu, przyznawana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej, przypadła po raz pierwszy Gabrieli Fabian. Aktorka została nagrodzona za rolę w „Iliadzie”. Tak zdecydowało gremium, któremu szefuje Krystyna Zajko-Minkiewicz.

Gabriela Fabian od piętnastu lat pracuje na legnickiej scenie. W latach 1996-97 występowała w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, a w latach 1997-2000 na Scenie Polsko-Czeskiej w Cieszynie.

W Legnicy mieszka i pracuje od 2000 roku. Zagrała tu m.in. w „Balladzie o Zakaczawiu” oraz w jej wersji telewizyjnej, „Obywatelu M – Historyi”, „Wschodach i Zachodach Miasta”, „Dziadach”, „Samych”, „Cyranie de Bergerac”, „Historii o Miłosiernej, czyli testamencie psa”, „Iwanowie”, „Ożenku”, „Zanim chłodem powieje dzień”, „Iliadzie. Wojnie” i wielu innych spektaklach.

Zaprojektowała plakat do inicjującego cykl Teatru Opowieści spektaklu „Inny chłopiec” oraz wykorzystywaną w nim grafikę. W ubiegłym roku zadebiutowała jako autorka scenografii i kostiumów w spektaklu „Dzień dobry i do widzenia” w reżyserii koleżanki z teatru Magdaleny Skiby, gdzie gra jedną z głównych ról.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..