Opublikowany: sob, Sty 13th, 2018

Kwalifikacje Goldberg Cup można oglądać na żywo

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia drugiej edycji Goldberg Cup. Eliminacje do turnieju głównego w Counter Strike’a i League of Legends wkraczają już w końcową fazę, natomiast wciąż zapisywać się mogą miłośnicy wirtualnego futbolu do rywalizacji w Fifę 18. Ciekawostką jest, że zmagania uczestników kwalifikacji można na żywo śledzić w Internecie.

Eliminacje do Goldberg Cup rozpoczęły się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i potrwają jeszcze przez trzy najbliższe dni, czyli do wtorku 16 stycznia. Okazuje się, że wirtualna rywalizacja cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony samych jej uczestników, ale także publiczności, która przed ekranami komputerów może na żywo oglądać poszczególne pojedynki. – Mecze eliminacyjne z komentarzem transmitujemy na platformie twitch.tv (www.twitch.tv/gcup_pl). Ich średnia oglądalność to 50 widzów na żywo. Niektórym starciom przyglądało się nawet ponad sto osób – mówi Maksymilian Pawłowski, główny pomysłodawca i organizator złotoryjskiego turnieju

W kwalifikacjach uczestniczyły łącznie 43 zespoły, po pięć lub sześć osób każdy (26 do CS’a i 17 do LoL-a). Zapisały się do nich nie tylko ekipy ze Złotoryi, ale też mieszkańcy Legnicy, Lwówka Śląskiego, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Szczecina, Nowego Targu i wielu innych polskich miejscowości. Nadal trwają natomiast zapisy do turnieju FIFY 18, który zostanie rozegrany na konsolach PS4. Aktualnie zgłosiło się do niego ponad 40 graczy, a limit wynosi 64, więc organizatorzy wciąż czekają na chętnych. Zapisywać się można poprzez oficjalną stronę internetową turnieju (www.gcup.pl/zapisy).

Turniej główny rozpocznie się w sobotę 27 stycznia w sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji o godz. 9:00. Recepcja czynna będzie od godz. 8:00.

Organizatorzy zapewniają, że pod kątem technicznym są bardzo dobrze przygotowani do turnieju. – Zarówno komputery jak i monitory będą bardzo mocnym sprzętem i żaden z graczy nie będzie grał na słabszej maszynie. Szanse są wyrównane, liczą się tylko umiejętności, które w eliminacjach są na bardzo wysokim poziomie – dodaje Maksymilian Pawłowski.

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe. Pierwszych trzech najlepszych graczy w Cs’a i LoL-a otrzyma odpowiednio 500, 250 i 100 zł, zaś w Fifę – 300, 150 i 50 zł. Kwoty te mogą jeszcze wzrosnąć.

Więcej o drugiej edycji turnieju Goldberg Cup pisaliśmy tutaj. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął m.in.  portal RegionFan.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..