Kurek szósty w mistrzostwach Polski

Aż trzech kolarzy CCC Sprandi Polkowice uplasowało się w czołowej „dziesiątce” w mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Do krajowego czempionatu rozgrywanego przy Polu Grunwaldzkim, przystąpiło sześciu kolarzy CCC Sprandi Polkowice – Mateusz Taciak, Kamil Gradek, Szymon Sajnok, Adrian Kurek, Patryk Stosz i Alan Banaszek. Zmierzyli się oni z 33-kilometrowym dystansem, który składał się z trzech, 11-kilometrowych rund. Profil był stosunkowo płaski, choć jazdę utrudniał wiejący z różnych stron wiatr.

Pierwszym z pomarańczowych, który ruszył do walki z czasem był Adrian Kurek. Jedenasty zawodnik jazdy indywidualnej z etapowego Tour of Slovenia uzyskał bardzo dobry wynik (40 minut i 9 sekund), zajmując po swoim przejeździe drugie miejsce. Przez długi czas utrzymywał on tę lokatę, aż do przyjazdów zawodników z ostatniej, trzeciej tury. Ostatecznie Kurek zajął szóste miejsce, tracąc do zwycięzcy, Macieja Bodnara 1 min.i 40 sek. Ósmą lokatę, ze stratą 2:13, wywalczył Mateusz Taciak, a pierwszą „dziesiątke” zamknął Szymon Sajnok (+2:21).

Poza Bodnarem na podium stanęli też Marcin Białobłocki i Michał Kwiatkowski.