Opublikowany: pon, Maj 22nd, 2017

Kulesza: Dziewczyny dały z siebie wszystko

wkuleszaWicemistrzostwo i Puchar Polski – to dorobek piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia Lubin w sezonie 2016/2017! Miedziowe wracają do czołówki w wielkim stylu!

Szargana kontuzjami drużyna Metraco Zagłębia Lubin pokazała wielką klasę. Lubinianki w decydującej części sezonu grały bardzo równo i zbierały kolejne punkty. Ostatecznie na finiszu rozgrywek miedziowe zajęły drugie miejsce, ustępując tylko Vistalowi Gdynia. Do wicemistrzostwa Polski miedziowe dołożyły Puchar Polski, pokonując w finale Kram Start Elbląg 29:26.

– Dziewczyny dały z siebie wszystko. Sezon był naprawdę ciężki. Nie ominęły nas kontuzję i przez większą część rozgrywek graliśmy praktycznie jedną siódemką. Pod koniec sezonu kilka zawodniczek wróciło po kontuzjach, ale też ta końcówka sezonu była bardzo wymagająca i wyczerpująca, gdyż graliśmy co trzy dni systemem środa-sobota. To wszystko kosztuje dużo sił i nerwów, ale mamy efekt końcowy w postaci srebrnego medalu i Pucharu Polski. Mam nadzieję, że wielu mieszkańców naszego miasta jest zadowolonych z tych sukcesów. Dziękuję i gratuluję dziewczynom i sztabowi szkoleniowemu, dziękuję naszym sponsorom i kibicom – to nasz wspólny sukces – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..