Książka i film o życiu głogowianina

„Ta książka zmieniła moje życie” – mówił Łukasz Grass, autor biografii o Jerzym Górskim, podczas spotkania autorskiego. Na podstawie książki powstał też film, którego premiera w Głogowie odbędzie się dziś.

Jerzy Górski był mistrzem świata w podwójnym Ironmanie w 1990 roku. Ale jego droga do sukcesu nie była łatwa.  Przez wiele lat był  narkomanem, kilkakrotnie przebywał w wiezieniu, był w bardzo złym stanie fizycznym. Jego przemiana zaczęła się w 1984 r. w Monarze. W ciągu sześciu lat intensywnego treningu osiągnął sportowy sukces.

Historia ta stała się inspiracją dla dziennikarza Łukasza Grassa, który napisał książkę o Jerzym Górskim.

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury, Łukasz Grass spotkał się z mieszkańcami Głogowa i opowiadał o pisaniu książki.

– Książka „Najlepszy” zmieniła moje życie i mam nadzieję że zmieni też życie innych osób, które ją przeczytają. Ta książka opowiada, miedzy innymi o tym, że bez względu na to ile złych rzeczy wydarzy nam się w życiu to nie ma takiego dna od którego nie moglibyśmy się odbić – mówił Łukasz Grass podczas spotkania autorskiego.

Na podstawie książki Grassa powstał film, którego głogowska premiera już dzisiaj.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..