Krzysztof Nester odchodzi z polkowickiego obozu władzy

Po prawie dziesięciu latach działalności w Porozumieniu dla Mieszkańców Polkowic, szeregi ugrupowania opuszcza Krzysztof Nester, obecnie przewodniczący Rady Powiatu Polkowickiego. Złożył już pisemną rezygnację.

– Od pewnego czasu nasze władze nie słuchają mieszkańców, mają wizję rozwoju Polkowic, ale bardziej jakby z myślą o tych, którzy kiedyś mogą tu zamieszkać, niż o tych, którzy tu mieszkają – powiedział nam Krzysztof Nester dodając, że do tej decyzji przygotowywał się już od pewnego czasu.

Jako przykład tego, że z PdMP nie jest mu już po drodze, podaje ostatnie problemy, o których się mówi. Dotyczą one mieszkańców ulicy Gruszkowej, naboru do żłobka miejskiego, zaciągania kredytów przez gminę, a także – jego zdaniem – źle zaplanowanych inwestycji drogowych, które realizowane są w jednym czasie.

– Polityka i zapowiedzi władz miasta oderwane są od mojej wizji rozwoju Polkowic, która bardziej skoncentrowana jest na rozwiązywaniu doraźnych problemów mieszkańców, a także na odpowiednio zaplanowanym rozwoju miasta, a nie tak chaotycznym, jak obecnie – dopowiada Krzysztof Nester i dorzuca: – Wiele osób w Porozumieniu nie jest zadowolonych z polityki władz tego ugrupowania, ale z różnych powodów nie mówią o tym głośno.

Jak dodał, nie zamierza rezygnować z udziału w lokalnym życiu politycznym, ale nie podjął jeszcze decyzji, z jakim – ewentualnie – ugrupowaniem się zwiąże.

Fot. UR Archiwum

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..