Opublikowany: pon, Paź 2nd, 2017

Kryształy PR-u dla Legnicy

Opracowana i przeprowadzona przez magistrat kampania promocyjna Magiczna Legnica zdobyła prestiżowe, ogólnopolskie wyróżnienie Kryształy PR-u za najlepszą kreatywną kampanię w kraju. Statuetkę przyznano miastu podczas trwającej w Krakowie XIV Ogólnopolskiej Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej. W imieniu prezydenta nagrodę odebrała dyrektor wydziału promocji i komunikacji społecznej Ewa Szczecińska-Zielińska.

Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najbardziej wartościowych inicjatyw jednostek samorządowych i organów administracji państwowej jako inspiratorów kreatywnych działań. Intensywna kampania trwała przez dziesięć miesięcy, od listopada 2016 r. do sierpnia 2017. Miała cały szereg aspektów promocyjnych, artystycznych, edukacyjnych, poznawczych, turystycznych i integrujących mieszkańców miasta wokół jego najatrakcyjniejszych walorów. Dzięki wykorzystaniu możliwości mediów społecznościowych jej adresatami byli także turyści, goście Legnicy, mieszkańcy regionu, kraju i odbiorcy zagraniczni.

Projekt oparto na twórczości legnickiego malarza Jarosława Jaśnikowskiego – artysty realizmu magicznego młodego pokolenia. Punktem wyjścia była blisko nawiązana współpraca z artystą, któremu powierzono stworzenie dwunastu kart kalendarza miejskiego w nurcie magicznego realizmu i steampunku. Magiczne miasto rodzinne artysty, uwiecznione na płótnach, to wizjonerska i fantastyczna wizja Legnicy – miejsca, gdzie zaciera się granica pomiędzy tym, co realne, a tym co nierzeczywiste.

ŹRÓDŁO UM LEGNICA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..