Opublikowany: pon, Kwi 30th, 2018

Kresowiacy w Męcince (FOTO, WIDEO)

Pieśni ludowe i patriotyczne, utwory klasyczne, a na bis – Sokoły. Męcinkę odwiedzili w niedzielę Kresowiacy. Zespół przyjechał do Polski z Białorusi i koncertuje po Dolnym Śląsku.

Kresowiacy zadebiutowali w 1990 r. widowiskiem przygotowanym z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie pojawił się program „Katyń”, co z pewnością nie podobało się lokalnym władzom. Zespół się jednak nie poddaje i odważnie koncertuje zarówno na Białorusi, jak i w Polsce. Gdzie się czuje lepiej? – Tu jest swoboda, jest wolność, czujemy się jak u siebie – powiedziała nam po koncercie kierowniczka grupy, Anna Komincz.

Muzycy zostali doskonale przyjęci przez publiczność, która świetnie się bawiła i nie chciała opuścić sali bez wspólnego odśpiewania Sokołów. – Dziękujemy, bo była to wspaniała podróż do naszej przeszłości – mówił wójt gminy Mirosław Brzozowski. Samorządowiec podkreślił, że wielu okolicznych mieszkańców ma swoje korzenie na Kresach. Z tamtych stron pochodzą również jego rodzice.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..