Opublikowany: pt, Paź 20th, 2017

Kredytowi oszuści w rękach policji (WIDEO)

Siedem osób zamieszanych w wyłudzanie kredytów bankowych zatrzymali funkcjonariusze lubińskiej komendy. Grupą kierowały dwie osoby, które wraz ze wspólnikami nielegalnie zdobyły co najmniej 100 tysięcy złotych.

Inicjatorzy wyłudzeń na początku nakłonili do współpracy właściciela sklepu na terenie powiatu lubińskiego Potem zaczęli szukać tzw. słupów, czyli osób, którymi zamierzali się posłużyć do uzyskania kredytu.

– Do placówki handlowej wchodziła podstawiona osoba wyposażona w odpowiednie dokumenty do zakupu ratalnego, z reguły nie niemająca zdolności kredytowej lub zatrudnienia. Właściciel sklepu wiedział o tym, a mimo to wysyłał do banku wniosek o kredyt, potwierdzając tym samym wiarygodność kupującego. Bank udzielał pożyczki, a towar rzekomo zakupiony był zawsze fikcyjny. Następnie dochodziło do podziału zysków – opisuje metody działania szajki starszy aspirant Jan Pociecha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Sprawą zajmowali się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Zatrzymali siedem osób w wieku od 23 do 65 lat, którym w sumie udało się wyłudzić co najmniej 100 tys. zł. Grozi im teraz kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..