Kraków dwukrotnie zdobyty. CCC o krok od finału.

Tylko jedno zwycięstwo dzieli koszykarki CCC Polkowice od finału Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Marosa Kovacika dwukrotnie pokonały w Krakowie zespół Wisły Can-Pack. W środę rywalizacja przenosi się do Polkowic.

Obydwa starcia w Krakowie przebiegały w bardzo podobny sposób. Po wyrównanej pierwszej kwarcie zawodniczki CCC do przerwy budowały w miarę bezpieczną przewagę, której jednak nie potrafiły utrzymać do końca meczu. W drugim spotkaniu gospodynie wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie, jednak w decydujących fragmentach gry to przyjezdne zachowały więcej zimnej krwi. Obydwa pojedynki to pokaz gry obronnej z obu stron, o czym świadczą bardzo niskie zdobycze punktowe. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 63:58, drugi zaś 63:59.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 58:63 (10:11, 14:26, 18:12, 16:14), w serii do trzech zwycięstw 0:1

Wisła Can-Pack: Parker 16, Ziętara 15, Reid 13, Radocaj 10, Greinacher 4, Suknarowska-Kaczor, Labuckiene, Rodriguez.

CCC: Fagbenle 22, Gajda 14, Clark 10, Spanou 7, Leciejewska 3, Bojović 6, Puss, Stankiewicz, Ervin.

Wisła Can-Pack Kraków – CCC Polkowice 59:63 (13:15, 14:15, 13:17, 19:16), w serii do trzech wygranych 0:2

Wisła: Reid 16, Labuckiene 10, Rodriguez 9, Parker 9, Radocaj 8, Greinacher 4, Suknarowska-Kaczor 3, Ziętara, Niedźwiedzka.

CCC: Fagbenle 14, Clark 12, Gajda 12, Leciejewska 8, Bojović 7, Stankiewicz 6, Spanou 4, Sandrić, Puss, Ervin.

Najbliższe dwa spotkania, przynajmniej w teorii, powinny być nieco łatwiejsze dla „pomarańczowych”. Za polkowiczankami będzie przemawiał bowiem atut własnego boiska, co w koszykówce, ale też innych sportach zespołowych, ma bardzo duże znaczenie.