Opublikowany: śr, Gru 6th, 2017

Kradzieże to ich chleb powszedni (WIDEO)

Dwóch legnickich złodziei, którzy niezależnie od siebie uprzykrzali życie mieszkańcom, wpadło wreszcie w policyjne sidła. Młodszy z nich, dziewiętnastoletni, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, drugi natomiast, w wieku 27 lat, będzie musiał regularnie meldować się w komendzie.

Obaj panowie z pospolitych kradzieży uczynili sobie stałe źródło utrzymania. Mundurowi udowodnili, że każdy z nich wyrządził właścicielom łupów straty wynoszące po około 8 tysięcy złotych.

W wyniku prowadzonej sprawy, przez policjantów wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, zatrzymano 27-letniego mieszkańca Legnicy – mówi młodszy aspirant Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy legnickiej policji. – Jak ustalono, zatrzymany mężczyzna w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dokonał szeregu przestępstw przeciwko mieniu. Z analizy zebranego materiału dowodowego wynika między innymi, że skradł pięć rowerów i skusił się także na odzież w jednym ze sklepów na terenie Legnicy – dodaje policjantka.

Amator jednośladów grasował głównie na klatkach schodowych lub przed punktami handlowymi, gdzie przez nikogo nie niepokojony zrywał zabezpieczenia i odjeżdżał w nieznane.

Prokuratura, na wniosek policjantów, przychyliła się do ich sugestii i zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podobne sankcje mogą spotkać aresztowanego dziewiętnastolatka, który z kolei specjalizował się w m.in. w kradzieżach gotówki i włamaniach do pozostawionych na parkingach samochodów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..