Kradzież w szkolnej szatni

17-letni uczeń jednej z głogowskich szkół ukradł swojemu koledze telefon o wartości tysiąca złotych. Telefon zniknął z szatni podczas lekcji. Za kradzież grozi mu kara nawet do pięciu lat więzienia.

Do kradzieży doszło na terenie jednej z głogowskich szkół.

— Po lekcjach udając się do szatni, uczeń szkoły, stwierdził, że z kieszeni jego odzieży zniknął telefon komórkowy o wartości tysiąca złotych. Rodzice okradzionego nastolatka powiadomili o zdarzeniu policję — informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Funkcjonariusze policji szybko ustalili prawdopodobnego sprawcę tej kradzieży i zatrzymali go. Okazał się nim 17-letni uczeń szkoły.

— Policjanci odzyskali skradziony telefon, który trafił z powrotem do właściciela. Podejrzany nastolatek usłyszał zarzut kradzieży. Za swój czyn będzie odpowiadał już jako osoba pełnoletnia, ponieważ niedawno ukończył siedemnaście lat — dodaje Bogdan Kaleta.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy nawet do pięciu lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..