Kradł złom i sprzedawał go na… złom (WIDEO)

23-letni mieszkaniec Głogowa kradł między innymi akumulatory i puszki z punktu skupu złomu, a następnie z powrotem sprzedawał je na złomowisko. Policjanci ustalili, że jest on również sprawcą dwóch innych kradzieży na kwotę prawie czterech tysięcy złotych.

Do kradzieży akumulatorów, które zostały wymontowane z pojazdu oraz złomu akumulatorowego doszło na początku lutego. Wartość skradzionych przedmiotów to blisko 1500 złotych.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali w związku z tą sprawą głogowianina. Ten przyznał się do kradzieży i wyjaśnił, że sprzedał je na innym skupie złomu – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji.

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne kradzieże.

– Policjanci ustali również, że mężczyzna jest sprawcą kradzieży czterystu czterdziestu dwóch kilogramów złomu puszek aluminiowych, z punktu skupu, które następnie sprzedawał między innymi w tym samym punkcie, który okradł. Uzyskał za to kwotę prawie dwóch tysięcy złotych – informuje oficer prasowy.

23–latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Musi również naprawić szkody jakie wyrządził.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..