Kradł paliwo z maszyny. Miał łatwy dostęp

Młody mieszkaniec gminy Radwanice jest podejrzany o kradzież 1200 litrów paliwa z kruszarki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

21-letni mężczyzna został zatrzymany w wyniku pracy operacyjnej dzielnicowych z Radwanic i policjantów z polkowickiej komendy.

– Jest podejrzany o kradzież 1200 litrów oleju napędowego z kruszarki, która na co dzień pracowała na jednym z placów w Radwanicach – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Sprawca wykorzystując brak ogrodzenia terenu, na którym stała maszyna, od początku roku kilkukrotnie pojawiał się na placu, by następnie dostać się niepostrzeżenie w jej pobliże i spuścić paliwo do wcześniej przygotowanych w tym celu kanistrów.

Za każdym razem 21-latek odsprzedawał olej napędowy po zaniżonej cenie. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Przy okazji, policjanci przypominają o tym, by należycie zabezpieczyć wartościowy sprzęt znajdujący się np. na placu budowy. Podstawą jest ogrodzenie terenu i dobre zamknięcie bram wjazdowych, zwłaszcza na noc. Drogie maszyny i paliwo należy przechowywać w garażach albo w innych dobrze zabezpieczonych pomieszczeniach. Warto też pomyśleć o zamontowaniu systemu alarmowego.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..