Koszykarki CCC wygrywają w Turcji!

Zawodniczki CCC Polkowice odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Euroligi, pokonując po zaciętym spotkaniu Galatasaray Stambuł 72:67. Sukces tym cenniejszy, że osiągnięty na trudnym terenie w Turcji.

Podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa, które nie były faworytkami środowego starcia, rozpoczęły spotkanie dość uważnie w obronie. Gospodynie wprawdzie uzyskały po kilku minutach pięciopunktową przewagę (11:6), lecz widać było, że zdobywanie koszy nie przychodzi im łatwo. Pozostała część pierwszej kwarty należała już do przyjezdnych. Polkowiczanki wygrały tę część gry różnicą ośmiu „oczek” (25:17).

Mimo usilnych starań zawodniczki Galatasaray nie zdołały odrobić strat w drugiej partii. Wręcz przeciwnie, stroną dominującą na parkiecie wciąż były „pomarańczowe”, które nadal świetnie pracowały w defensywnie, ponownie pozwalając rywalkom na zdobycie tylko 17 pkt. Same rzuciły ich o pięć więcej, co oznacza, że do szatni schodziły ze stosunkowo bezpiecznym, 13-punktowym prowadzeniem (47:34).

Po zmianie stron Turczynki zaczęły bronić dużo agresywniej, co przyniosło skutek w postaci wygranej kwarty 23:17. Po trzech odsłonach wprawdzie wciąż prowadziło CCC, ale już tylko 64:57. Decydujące dziesięć minut to festiwal niecelnych rzutów i twardej defensywy obu zespołów, czego efektem było  zaledwie 18 punktów zdobytych w sumie przez obie ekipy. Drużyna ze Stambułu przy głośnym wsparciu swojej publiczności próbowała dogonić przeciwniczki z Polski. Podopieczne greckiego szkoleniowca nie dały sobie jednak wyrwać zwycięstwa z rąk i ostatecznie wygrały 72:67.

Istotna dla losów spotkania była zbiórka w ataku w wykonaniu Brii Holmes na kilka sekund przed końcem przy stanie 70:67, co uniemożliwiło gospodyniom przeprowadzenie akcji na remis. Chwilę później taktycznie sfaulowana została Elina Babkina. Łotewska rozgrywająca wykorzystała dwa rzuty wolne, pieczętując tym samym drugą wygraną CCC Polkowice w tegorocznych rozgrywkach Euroligi Kobiet. Wśród zwyciężczyń najlepsze zawody rozegrały Alysha Clark i Bria Holmes. Amerykański duet zapisał na swoim koncie łącznie 29 pkt.

Galatasaray Stambuł – CCC Polkowice 67:72 (17:25, 17:22, 23:17, 10:8)

CCC Polkowice: Bria Holmes (15 pkt.), Alysha Clark (14), Weronika Gajda (11), Temitope Fagbenle (8), Artemis Spanou (8), Elina Babkina (8), Antonija Sandrić (5), Magdalena Leciejewska (3), Angelika Stankiewicz, Magdalena Idziorek.