Kosmiczny pomysł na polkowicki aquapark (WIDEO, FOTO)

Jest już koncepcja modernizacji i rozbudowy polkowickiego parku wodnego. Po raz pierwszy w 20-letniej historii aquaparku będzie to obiekt tematyczny, związany z kosmosem. Główne prace skoncentrują się jednak wokół hali basenowej.

Od dłuższego czasu władze Polkowic szukały pomysłu na nowe otwarcie w historii 20-letniego aquaparku. Od kilku lat nieczynne są zewnętrzne zjeżdżalnie, choć pojawiły się inne atrakcje, np. sauny czy siłownia. Pomysł już jest.

– Najważniejsze elementy to przede wszystkim wprowadzenie tematyki: kosmos – mówi Beata Betka, prezes Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego Aquapark S.A. – Nasz park wodny jest bez tematu, dlatego postanowiliśmy, że taki mu nadamy. Jednak przede wszystkim skupiamy się na planowanych pracach wokół hali basenowej, czyli atrakcji wodnych. To wymiana rur zewnętrznych, ale już ocieplonych, ponieważ idziemy w kierunku zmniejszenia kosztów eksploatacji tego obiektu. Kolejnym istotnym elementem są sauny, ta wewnętrzna i strefa w saunie do wypoczynku oraz sauna lub sauny zewnętrzne.

Potrzebę zmian w polkowickim aquaparku widzą także mieszkańcy.

– Zmiany są potrzebne – powiedział nam jeden z polkowiczan. – Można dużo rzeczy dodać, poprawić te, które już są. Nie wiem, czy te zjeżdżalnie już działają. Jeśli chcą coś zmieniać, to z pewnością będzie to na plus.

W planach jest m.in. powstanie drugiej siłowni, nad obecną znajdującą się na parterze, a także specjalnego miejsca dla dzieci – wodnego placu zabaw.

– Miałby on się znajdować na tarasie zachodnim i przygotowujemy go pod zabudowę – dodaje Beata Betka.

Docelowa wizualizacja nowego polkowickiego aquaparku ma być gotowa jesienią. Sama modernizacja rozpocznie się w przyszłym roku. Szacuje się, że będzie kosztować od 15 do 20 milionów złotych.

Przypomnijmy, w maju polkowicki aquapark obchodził 20-lecie działalności. Gdy powstał, był jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Od 2008 roku jest to Regionalne Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne Aquapark S.A.

Zobacz także: 

Fot. UR

Wyświetlonych 9 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Patrycja pisze:

  No nareszcie! Super pomysł! Nie mogę się doczekać, aż zobaczymy efekt końcowy!

 2. Tomek pisze:

  Serio?? Kosmos dla parku wodnego? Gorzej już rozumiem się trafić nie dało?? Bardziej by pasował „Podwodny świat” czy coś takie związanego z tematyką wodną a nie kosmos…Masakra.

 3. Kuba pisze:

  Kiełbasa wyborcza i tyle!!! Nie zobaczycie tego remontu jeszcze przez 20 kolejnych lat! Polkowiczanie dają się nabierać na stare sztuczki! Ale z tym juz nie długo koniec!!!!!!1

 4. Zaskoczona pisze:

  Chyba sobie żartujesz! Plan na remont Aquaparku jest już dawno, teraz został wybrany projekt, więc tylko czekać aż zaczął renowacje. Poza tym temat bardzo dobry, mi się podoba, nie jest możeli tak oczywisty, ale przez to bardziej mi się podoba.

 5. Zośka pisze:

  Żadna kiełbasa wyborcza, projekt jest już od dawna, a plan od zawsze. Pomysł jest kosmiczny, ale mi się podoba! Przynajmniej nie będzie tak oczywisty jak 99% parków wodnych.

 6. Sławek pisze:

  Zgadzam się w 100% Aquapark potrzebuje zmiany, pomysł ciekawy, przynajmniej nie standardowy.

 7. NIKo pisze:

  PRZEZ TYLE LAT NIE ZREALIZOWANO PROGRAMU NAPRAWCZEGO I MODERNIZACJI PRZYNOSZACEJ CO ROKU PO KILKA MILIONOW STRAT. NIKT NIE WYCIAGNAL KONSEKWENCJI NIKT NIE WYTLUMACZYL WIELOMILIONOWYCH STRAT. TAKIE RZECZY TYLKO W POLKO-RICO

 8. Patrycja pisze:

  Pamiętaj, że modernizacja tak dużego ośrodka to jest masa pieniędzy, a często gęsto jest tak, że są bardziej naglące sprawy. Więc w końcu są i czas i pieniądze na Aquapark. Nie da się wszystkiego na raz, bo potem mieszkańcy marudzą.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..