Korytarz życia – jak go stosować?

W całym kraju systematycznie rośnie sieć dróg ekspresowych i autostrad. Również w naszym regionie powstaje droga ekspresowa S-3. Czy jesteśmy dobrze przygotowani do bezpiecznej jazdy, jeśli na trasie dojdzie do wypadku lub zatoru?

Głogowscy policjanci przypominają o „korytarzu życia”. Jest to umowny pas ruchu przeznaczony dla pojazdów uprzywilejowanych czyli policji, straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego, ale także dla służb autostradowych, a nawet lawet i pozostałych służb, których zadaniem jest niesienie pomocy poszkodowanym, a następnie uprzątnięcie miejsca wypadku i jak najszybsze udrożnienie ruchu.

– Gdy już stoimy w korku i słyszymy sygnał nadjeżdżającej straży, policji albo karetki, wystarczy, że zjedziemy ze swojej krawędzi drogi, robiąc miejsce służbom ratunkowym. One nie mogą czekać, bo każda uciekająca sekunda jest na wagę czyjegoś zdrowia, a nawet życia – mówi oficer prasowy głogowskiej policji Bogdan Kaleta.

Tworzenie korytarzy życia jest niezwykle ważne również w samych miastach, gdzie nie ma pasów awaryjnych, ale pasy ruchu są znacznie szersze niż wymiary samochodów. Dzięki rozjechaniu się kierowców na miejsce wypadku bez przeszkód może dotrzeć pomoc.

Dodaj komentarz