Opublikowany: wt, Paź 24th, 2017

Kontrolują i rozdają zapachowe gadżety

Głogowscy policjanci i pracownicy Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny rozpoczęli dziś akcję „Prowadzę, jestem Trzeźwy”. 

– Przypominamy i uświadamiamy, jakie zagrożenia wynikają z kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Zbyt wiele osób wsiada za kierownicę w stanie nietrzeźwym. I chociaż zjawisko to nie spotyka się już z przyzwoleniem społecznym a kary są coraz bardziej surowe, wiele osób przecenia swoje możliwości i świadomie decyduje się na poważne ryzyko. Narażają nie tylko siebie, ale również innych użytkowników dróg, często osoby najbliższe – dodaje.

Podczas kontroli drogowych policjanci nie tylko sprawdzają trzeźwość kierujących i stan techniczny pojazdów. Każdy z nich otrzymuje też zapachową zawieszkę promującą akcję. Sponsorem gadżetów jest Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, które od wielu lat wspiera policyjne działania w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..