Opublikowany: pt, Sty 11th, 2019

Koniec Tesco w Polkowicach

Tesco zamknie kolejne sklepy w Polsce. Tym razem dotyczy to aż 32 marketów, które nie przynoszą sieci zysku. Wśród nich jest placówka w Polkowicach.

Jak informuje biuro prasowe Tesco, zamknięcie nierentownych sklepów to część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu.

– Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce – mówi Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Przedstawiciel sieci zapewnia, że pracownicy zamykanych sklepów otrzymają od firmy wsparcie.

– Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy – twierdzi Behan.

Na liście 32 zamykanych sklepów jest jeszcze jeden dolnośląski market, w Świebodzicach. Wcześniej w naszym regionie sieć zlikwidowała swoje markety w Legnicy, Głogowie i Ścinawie.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..