Koncert Metraco Zagłębia!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w szlagierowym meczu 2. kolejki PGNiG Superligi Kobiet bez problemów pokonały Pogoń Szczecin 30:26 (17:13). To drugie zwycięstwo Miedziowych w w drugim meczu nowego sezonu.

To było zasłużone zwycięstwo podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej. Miedziowe tylko na początku spotkania toczyły z gospodyniami wyrównany bój. Taki obrót spraw trwał tylko kwadrans. Od tego momentu na parkiecie zaczęły dominować Miedziowe. Metraco Zagłębie rozpoczęło budować swoją przewagę, która do przerwy wynosiła cztery bramki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a przyjezdne nie tylko starały się utrzymywać korzystny wynik, ale jeszcze go powiększały. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej grały koncertowo i pokazywały swoją wyższość nad rywalkami. Kolektyw był dziś siłą Miedziowych i choć można było spodziewać się zaciętego meczu, to lubinianki nie dały rywalkom rozwiązując skrzydeł. Pomimo, że to dopiero druga kolejka PGNiG Superligi wygrana cieszy tym bardziej, że została odniesiona na trudnym terenie, terenie drużyny, która w tym sezonie zapowiada walkę o medale.

SPR Pogoń Szczecin – Metraco Zagłębie Lubin 26:30 (13:17)

SPR Pogoń Szczecin: Krupa, Pruenster – Płomińska, Bozović, Noga, Cebula, Urbańska, Janas, Wołoszyk, Szynkaruk, Dezić, Zawistowska, Kochaniak, Del Balzo, Agbaba, Blażević.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Mączka 3, Hartman 1, Trawczyńska 3, Buklarewicz 3, Wasiak, Górna, Rosińska, Ważna 3, Priolli, Matieli 5, Jochymek 1, Belmas, Pielesz 9.

Sędziowie: Bąk, Ciesielki (obaj z Zielonej Góry)