Opublikowany: wt, Lis 14th, 2017

Kompletnie pijany jechał przez wieś

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu. Tym razem do takiej sytuacji doszło w Pomocnem w powiecie jaworskim, gdzie zatrzymany kierowca miał w organizmie aż 2,7 promila alkoholu.

Policjanci jaworskiej drogówki patrolujący ulice miejscowości Pomocne zatrzymali do kontroli jadącego „wężykiem” osobowego forda. Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierowcą wyczuli od niego silną woń alkoholu, w związku z czym postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia za pomocą alkomatu. Chwilę później okazało się, że mundurowi się nie mylili. Mężczyzna był bowiem kompletnie pijany – urządzenie pomiarowe wykazało u niego aż 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymanym był 55-letni mieszkaniec gminy Męcinka.

Zgodnie z prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dziesięciu lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do dwóch lat.

– Apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Przypominamy również, że jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego – informuje kom. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

– Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne powinniśmy niezwłocznie powiadomić o tym policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii – dodaje rzecznik.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..