Opublikowany: nie, Maj 13th, 2018

Kolejny spektakl z udziałem więźniów

„Na pełnym morzu” to tytuł kolejnego spektaklu z udziałem więźniów z Zakładu Karnego w Głogowie. Jego premiera odbędzie się 26 maja.

Spektakl powstał w ramach projektu, który ma charakter warsztatowo – edukacyjny, a jednym z jego celów jest resocjalizacja ludzi z wyrokami pozbawienia wolności i przebywającymi w zakładzie karnym.

– Posługując się językiem sceny i teatru skazani wyrabiają umiejętność posługiwania się narzędziem teatralnym na polu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa pracy zespołowej – mówi Michał Wnuk, reżyser spektaklu.

Otwartość, kreatywność, poczucie odpowiedzialności, samodzielne podejmowanie decyzji artystycznych to podstawowe założenia realizowanego projektu zwieńczone pokazem końcowym. Uczestnikami programu są więźniowie wywodzący się z różnych środowisk społecznych o różnym statucie materialnym i społecznym.

Premiera spektaklu odbędzie się 26 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

źródło: MOK w Głogowie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..