Opublikowany: pon, Sty 15th, 2018

Kolejny orkiestrowy rekord pobity! (FOTO, WIDEO)

W tym roku do puszek jaworskich wolontariuszy WOŚP wpłynęło ponad 71 tys. zł! To absolutny rekord. – Plan wykonany – podsumował krótko szef lokalnego sztabu Orkiestry, Michał Czarnecki.

Rok temu wolontariuszom z Jawora udało się zebrać 37 tys. Tegoroczny wynik z pewnością nie byłby tak spektakularny, gdyby nie hojność mieszkańców gminy Mściwojów. Tam po raz pierwszy utworzony był sztab gminny.

– Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu ze strony sponsorów. Popłynęła do nas rzeka fantów z Wrocławia, Złotoryi, Legnicy, a my je skutecznie zlicytowaliśmy – mówi Artur Stachera, koordynator mściwojowskiej akcji.

Przed licytacjami odbył się tam bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział 186 osób. Okoliczne morsy skorzystały natomiast ze świątecznej okazji do kąpieli w miejscowym zalewie, zapewniając, że atmosfera jest gorąca.

Równie gorąco było w samym Jaworze. Tu podczas licytacji największym powodzeniem cieszyły się zniżki na tatuaże oraz na kurs prawa jazdy.

Po popołudniowych występach dzieci na scenie zagrały zespoły muzyczne. Wystąpił July Snow, Intruder, Poth, Chaos Ctrl.

– Piękna sprawa, wspaniała atmosfera. Większość zespołów to były kapele z Jawora. Miłym zaskoczeniem był dla mnie występ z Blanką, która wylicytowała możliwość zaśpiewania utworu „SO2”. To była pełna improwizacja i to lubię najbardziej – powiedział nam po koncercie Mirosław Malec, lider formacji GaGa/Zielone Żabki, której występ zakończył koncertową część finału WOŚP w Jaworze.

O godz. 20 mieszkańcy miasta wypuścili światełko do nieba i częstowali się ogromnym tortem.

Galeria zdjęć:

Materiał filmowy:

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..