Opublikowany: wt, Paź 10th, 2017

Kolejny inwestor w LSSE

W Legnickim Polu i Nowej Wsi Legnickiej, na terenach należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, trwają prace ziemne związane z budową hali produkcyjnej. To już trzecia firma, która na przestrzeni ostatnich miesięcy postanowiła zainwestować w podlegnickiej gminie.

Tym razem inwestorem jest Huras, zajmujący się konstrukcją i budową maszyn specjalnych. – Pod koniec czerwca br. firma ta otrzymała pozwolenie na budowę budynku produkcyjno-biurowego o powierzchni ponad 2100 metrów kwadratowych na ponad dwuhektarowej działce – wyjaśnia wójt Legnickiego Pola Henryk Babuśka. – W możliwie krótkim terminie wydaliśmy decyzję środowiskową, gdyż podczas rozmów z inwestorem zadeklarowałem, że nadam inwestycji specjalny priorytet – dodaje włodarz.

– Nowa siedziba firmy, która zostanie przeniesiona z ulicy Nasiennej 4 w Legnicy na teren LSSE, ma poprawić warunki socjalne i BHP pracowników, jak również stworzyć warunki do rozbudowy firmy – stwierdza Zdzisław Baczulis, prokurent Hurasa. – W związku z prężnym rozwojem zakładu, zarząd podjął decyzję o rozbudowie firmy, która zajmuje się obróbką i budową maszyn specjalnych dla branży automotive oraz telekomunikacyjnej – dodaje.

– Inwestycja jest podzielona na kilka etapów – informuje Krzysztof Duszkiewicz, zastępca wójta. – W pierwszym etapie budowy Huras zainwestuje w gminie Legnickie Pole ponad osiem milionów złotych, budując nową halę produkcyjną wraz z zapleczem socjalnym oraz parkingi i infrastrukturę towarzyszącą. Nowa inwestycja powstaje przy drodze powiatowej w ciągu ul. Gniewomierskiej, pomiędzy VOSS-em a LIDL-em, wypełniając niejako niezagospodarowaną lukę na tym obszarze – dodaje.

Otwarcie zakładu planowane jest na późną wiosnę 2018 roku.

ŹRÓDŁO: LEGNICKIEPOLE.PL

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..