Kolejny horror! GTPR wygrywa w karnych!

Niestety 26.kolejka nie jest szczęśliwa dla Metraco Zagłębia Lubin. Po kolejnym horrorze Lubinianki przegrywają w serii rzutów karnych z GTPR Gdynia 4:1, 23:23 (11:13).

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Wynik w 1.minucie meczu otworzyła Agata Wasiak. Kolejne minuty to typowa wymiana ciosów z obu stron. Efektem tego był wynik 4:4 w 10.minucie meczu. Metraco Zagłębie wyszło na dwubramkowe prowadzenie w 11.minucie meczu (4:6). Do bramki ponownie trafiła Wasiak. Niestety po dwóch prostych błędach w ataku Gdynianki doprowadziły do kolejnego remisu  – 6:6. Przez kolejne minuty byliśmy świadkami nieporadności obu zespołów w ofensywie.

W 17.minucie trener Markuszewski poprosił o pierwszy time-out przy wyniku 7:8 dla Miedziowych. Prowadzenie zapewniła pewnych rzutem Milojević. Szczypiornistki GTPR-u nie wzięły na poważnie słów trenera, bo po powrocie na parkiet bramkę dołożyła Grzyb i Metraco Zagłębie prowadziło 7:9. Dzięki udanej interwencji Maliczkiewicz Lubinianki miały szansę wyjść na 3-bramkowe prowadzenie. I Miedziowe wykorzystały szansę, a dokładnie Kinga Grzyb rzutem z koła (9:12). Gdynianki nie potrafiły w kolejnej akcji pokonać „Łosia”, a Buklarewicz po indywidualnej akcji pozwoliła Metraco Zagłębiu odskoczyć na 4 bramki. Na Tablicy wyników było już 9:13. Niestety Lubinianki na własne życzenie pozwoliły zniwelować GTPR-owi przewagę do 2 bramek. Do przerwy Zagłębie prowadziło 11:13. Szczypiornistki GTPR-u rozpoczną drugą połowę w podwójnym osłabieniu.

Początek drugiej połowy nie był udany dla Zagłębia. Zawodniczki Bożeny Karkut nie potrafiły wykorzystać gry w podwójnej przewadze. Pierwsza bramka padła w 33.minucie dla GTPR-u i było 12:13. Po błędzie technicznym w ofensywie Mączki, Gdynianki doprowadziły do remisu i mamy po 13! W kolejnych akcjach Zagłębia widać było sporo nerwowości i prostych strat. W 37.minucie GTPR wyszedł na dwubramkowe prowadzenie 16:14! Warto dodać, że sędziowie w każdej akcji defensywnej dyktowali 2-minutowe kary dla szczypiornistek z Lubina. W 42.minucie w dobrej sytuacji znalazła się Milojević i obrotowa Zagłębia nie pomyliła się i zniwelowała straty do jednej bramki. Ponownie w bramce lubińskiego zespołu skutecznie broni Maliczkiewicz!

Do remisu doprowadziła indywidualną akcją „Semena” i w 44.minucie mamy remis 16:16! Miedziowe niestety raziły w drugiej połowie nieporadnością. W 48.minucie Gdynianki wyszły ponownie na dwubramkowe prowadzenie – 18:16. Na szczęście w kolejnej akcji najprzytomniej zachowała się Jochymek i na tablicy było 18:17. Ostatnie 10 minut meczu rozpoczęło się od 2-minutowej kary dla Milojević. Gdynia prowadziła w tym momencie 19:17. Na indywidualną akcję zdecydowała się Górna i „zarobiła” karnego oraz 2 minuty kary dla zawodniczki w niebieskiej koszulce. Po bramce Grzyb mieliśmy w Gdyni 19:18. Ostatnie minuty meczu zapowiadały się bardzo emocjonująco! GTPR szybko odpowiedział i znowu Gdynianki były na dwubramkowym prowadzeniu. Na szczęście dla małej grupy kibiców z Lubina karne dobrze wykonywała Grzyb i na tablicy mieliśmy 20:19.

Ostatnie minuty to prawdziwy horror dla kibiców, do czego przyzwyczaiły już nasze zawodniczki! W 59.minucie na remis rzuciła z kontry Agnieszka Jochymek (22:22). Szybko odpowiedziały rywalki z Gdyni i GTPR ponownie był na prowadzeniu. Indywidulną akcją popisała się Rosińska i ponownie na tablicy był remis 23:23! W tym momencie złe podanie wykonała jedna z zawodniczek GTPR-u i Zagłębie miało 30 sekund na skuteczną akcję, jednak Wasiak zdecydowała się na rzut w stronę pustej bramki Gdyni. Niestety rzut okazał się niecelny i to jeszcze gospodynie miały szansę zakończyć mecz na swoją korzyść. Po paru podaniach piłka trafiła do Szarawagi i mimo skutecznej interwencji Maliczkiewicz sędzia zawodów pokazał na 7 metr! Maliczkiewicz po raz kolejny stanęła na wysokości zadania broniąc rzut karny i doprowadzając do serii rzutów karnych.