Kolejne miliony na głogowski bulwar, ale to wciąż za mało

Dodatkowe dwa miliony złotych otrzymała z Unii Europejskiej Gmina Miejska Głogów na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego. W sumie, wysokość dotacji na ten cel sięga prawie 9 mln zł, tj. 45 proc. kosztów całej inwestycji.

Zakres prac na bulwarze jest bardzo szeroki.

– Oprócz budowy ulic Garncarskiej, Młyńskiej i Kołłątaja, chodników oraz parkingów planujemy zamontować sieć WiFi, oświetlenie, fontannę posadzkową, a także wyposażyć bulwar w elementy małej architektury, jak ławki, hamaki, stojaki rowerowe, stoliki oraz elementy ozdobne – wymienia Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. – Bulwar to także miejsce wypoczynku mieszkańców, dlatego na terenie około 1,6 hektara posadzimy prawie 150 drzew i ponad 1000 krzewów. Zamontujemy także budki lęgowe dla ptaków.

Jak dodaje włodarz miasta, pod koniec zeszłego tygodnia otworzony został drugi już przetarg na zadanie „Budowa przestrzeni miejskich – bulwar nadodrzański w Głogowie”.

– Wartość prac wyceniono na ponad 16 milionów złotych, ale drugi już przetarg pokazał, że za te środki firmy bulwaru nie zrewitalizują – dodaje Rafael Rokaszewicz.

Do pierwszego przetargu zgłosiła się jedna firma z ofertą na ponad 23 miliony. Przetarg więc powtórzono. Też zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała już nieco mniej, bo około 20,6 mln zł. Dlatego na najbliższej sesji, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, prezydent miasta zaproponuje radnym zwiększenie kwoty na rewitalizację bulwaru o 1,5 mln złotych. Po przyjęciu przez radę miejską tej zmiany w budżecie możliwe będzie zawarcie umowy z wykonawcą.

Fot. Źródło: UM Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..