Kolejna ofiara oszustwa na „wnuczka”

Siedem tysięcy złotych stracił starszy głogowianin, który padł ofiarą oszustów. Niestety, mimo apeli i ostrzeżeń policji, nadal dochodzi do podobnych sytuacji, metodą na „wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika socjalnego”.

– Przestępcy podając się za członka rodziny zdołali wyłudzić od 80 – letniego mieszkańca miasta kwotę siedmiu tysięcy złotych – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców po raz kolejny zwracamy uwagę na problem oszustw i kradzieży, dotykający w szczególności osoby starsze. Prosimy o daleko idącą rozwagę i nie wpuszczanie nieznanych osób do mieszkania. Ponownie apelujemy o ostrożność i ograniczone zaufanie wobec osób dzwoniących do nas i podających się za „wnuczków” lub innych członków rodziny.

Oszuści działający tą metodą są bezwzględni, gdyż wykorzystują dobre serce i łatwowierność najczęściej samotnie zamieszkujących osób starszych. Często, aby uniknąć takiego zagrożenia, wystarczy pamiętać o zwykłych środkach ostrożności. Nie otwierać drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł. Nie przekazywać żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów – transakcje należy zawierać w siedzibie firmy lub za pośrednictwem poczty. Nie udzielć żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich. Nie mówić o swoich planach życiowych czy członkach rodziny.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..