Kolarze CCC drużynowymi mistrzami Polski!

Maksymalną ilość medali wywalczyli kolarze CCC Sprandi Polkowice na Mistrzostwach Polski Dwójek i Drużyn. W jeździe drużynowej „pomarańczowi” zdobyli dwa pierwsze miejsca.

Na 58-kilometrowej trasie prowadzącej wokół miejscowości Godziesze Wielkie koło Kalisza klub z Polkowic reprezentowały dwie czteroosobowe drużyny. Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Mateusz Taciak i Patryk Stosz uzyskali czas 1:06:25, co dało im złoty medal. Tylko o 13 sekund wolniejsza była „czwórka” złożona z orlików: Michał Paluta, Piotr Brożyna, Alan Banaszek i Kamil Małecki, którzy mogli się cieszyć ze zdobycia srebrnego krążka w elicie oraz ze zwycięstwa kategorii poniżej 23 lat.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, która straciła do mistrzów Polski ponad 3 minuty. Na piątym miejscu zawody ukończyła drużyna TC Chrobry Scott Głogów. W kategorii U23 głogowianie zajęli natomiast o jedno miejsce niżej.

Przypomnijmy, że w rozegranych dwa dni wcześniej wyścigach dwójek zawodnicy CCC Sprandi Polkowice zajęli cztery pierwsze miejsca, zdobywając biało-czerwone koszulki zarówno w elicie, jak i kategorii U23. Łącznie zawodnicy polkowickiego zespołu zgromadzili aż 8 komplety medali.