Kolarski sukces dzielnicowego

Starszy sierżant Łukasz Wesołowski – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, zajął II miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w jeździe indywidualnej na czas.

Mistrzostwa odbyły się w Smochowicach koło Poznania. Był to XX Jubileuszowy Wyścig Kolarski Smochowice Tour 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Poznania.

II miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów, w jeździe indywidualnej na czas, zajął głogowski policjant st. sierż. Łukasz Wesołowski. Średnia prędkość jaką uzyskał podczas jazdy indywidualnej to 39 km/h.

– Większość zawodników jechała na typowych dla tej dyscypliny rowerach czasowych, które charakteryzują się inną geometrią ramy, wymuszając w ten sposób u kolarza bardziej aerodynamiczną sylwetkę, rowery takie posiadają też specjalne zintegrowane kierownice, a także specjalne, lekkie koła. Jako jeden z nielicznych starowałem na typowym rowerze szosowym, któremu brakuje tych cech – mówi Łukasz Wesołowski.

To nie pierwszy sukces głogowskiego policjanta. W lutym zajął drugie miejsce w finale Elite Race 2018 – międzynarodowych zawodach polegających na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. Podczas rozgrywanych w sierpniu 2016 roku w Przybyszewie Mistrzostwach MTB Policjantów, zajął również drugie miejsce.