Opublikowany: pon, Mar 11th, 2019

Kobieta w roli głównej

Muzeum Złota w Złotoryi zaprasza na wystawę malarską Barnadety Nowak „Kobieta w roli głównej”. Ekspozycję będzie można podziwiać do kwietnia tego roku. 

Bernadeta Nowak pochodzi z Krynicy Górskiej. Z wykształcenia jest chemiczką, z zamiłowania malarką. Zainteresowanie sztuką przejęła od ojca, który malował i rzeźbił. Jednym z jej wspomnień z dzieciństwa są artyści malujący na ulicach Krynicy. Wśród nich był także Epifaniusz Drowniak, znany jako Nikifor Krynicki. Często obserwowała jak maluje.

Artystka od 27 lat mieszka w Kamiennej Górze, a od wielu lat działa artystycznie. Brała udział w licznych plenerach malarskich i w ponad 50 wystawach zbiorowych. Od roku 2010 roku jej prace znajdują się w internetowej, europejskiej galerii malarstwa: www.touchofart.eu.  Od 2011 roku związana jest  z gronem artystek i artystów różnych dziedzin, działających pod egidą Stowarzyszenia „Nowy Młyn – Kolonia Artystyczna” w Szklarskiej Porębie. Od 2014 roku jest członkinią Związku Artystów Plastyków. Od 2016 roku jest także członkinią „La Palette du Monde”, międzynarodowego stowarzyszenia, mającego swoją siedzibę we francuskim Vierzon. Uczestniczy w plenerach malarskich oraz bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Jej obrazy, a szczególnie portrety, znalazły już swoje miejsce w wielu krajach na świecie. Fascynacja Bernadety Nowak ilustracjami do bajek z dzieciństwa, zaowocowała książeczką dla dzieci pt. „Przygody Haneczki i misia Kuleczki”. Narysowała do niej dziesiątki barwnych ilustracji. W 2011 roku bajeczka świąteczna z jej ilustracjami, pt. „Gwiazdeczka dla Hani” brała udział w ogólnopolskim konkursie na opowiadania (prozą i wierszowane) o tematyce świątecznej dla dzieci i młodzieży.

W 2016 roku, za obraz „Akt w zieleni i fiolecie”, otrzymała Grand Prix „Salonu Jesiennego” 22. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk (Vierzon, Francja),czaś w 2017 roku zajęła 3. miejsce w konkursie malarskim „Pożegnanie” (MDK „Muflon”, Jelenia Góra).

Wystawę prac malarki obejrzeć można w Muzeum Złota przy ul. Zaułek w Złotoryi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..