Jest koalicja wyborcza w Polkowicach (FOTO)

Deklarują, że będą rządzić gospodarnie, z poszanowaniem każdego mieszkańca. Łukasz Puźniecki (na zdj. z lewej), kandydat KWW Lepsze Polkowice na burmistrza gminy i Wojciech Marciniak, jego rywal w pierwszej turze wyborów, z KW Prawo i Sprawiedliwość, podpisali dziś porozumienie o współpracy w nowej radzie miejskiej.

Mówiąc o przyszłej współpracy w radzie miejskiej Łukasz Puźniecki wymienił kilka fundamentów, które są wspólne dla obu stron. To m.in. odcięcie od formy sprawowania władzy, która przejawia się w arogancji czy braku wysłuchania mieszkańców, bo władza – jak podkreślił – to służba, a nie przywileje.

– Chcemy władzy skromnej, rządzącej gospodarnie – podkreślił kandydat Lepszych Polkowic na burmistrza. – Chcemy, aby każdy mieszkaniec gminy był szanowany. Jest to pierwszy etap prowadzący do całościowej zmiany. Dlatego proszę, aby czwartego listopada mieszkańcy poszli do urn, aby powtórzyć odważną decyzję z 21 października.

Niedawny rywal Puźnieckiego w pierwszej turze wyborów, Wojciech Marciniak, oficjalnie poparł jego kandydaturę na włodarza gminy. Jak podkreślił, wśród mieszkańców „jest powszechne oczekiwanie na zmianę”.

– Stąd decyzja o współpracy z Lepszymi Polkowicami – mówił Marciniak. – Możemy się różnić, ale to nie znaczy, że nie możemy współpracować w obszarze miasta i gminy, gdyż tu nasze programy są spójne.

Jak dodał, jednym z elementów współpracy będzie obniżenie „kosztów funkcjonowania władzy”. I zapowiedział, że nowa rada miejska zmniejszy wysokość diet o 20 proc. Choć kandydat PiS nie ma już szans na to, by zasiąść w fotelu burmistrza, to może być bardzo blisko niego. Jak z kolei zapowiedział Łukasz Puźniecki, jeśli wygra wybory, to zaproponuje Wojciechowi Marciniakowi stanowisko swojego zastępcy. Ten, dyplomatycznie, nie odmówił.

Porozumienie o współpracy podpisali także Helena Krupska, przewodnicząca struktur PiS w powiecie polkowickim oraz Bogusław Godlewski, prezes stowarzyszenia Lepsze Polkowice.

Przypomnijmy, rozkład 21 mandatów w nowej radzie miejskiej jest następujący: dziewięć mandatów zdobyło Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic, siedem – stowarzyszenie Lepsze Polkowice, a pięć – Prawo i Sprawiedliwość.

Fot. UR 

Wyświetlonych 6 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Antek pisze:

  Brawo super

 2. Mieszkaniec pisze:

  A ochroniarzem zostanie Beata Chaczko w stroju kowboja. Ludzie otwórzcie oczy!!! Nim będzie za późno! Po i PiS i Kod? Nie dziwne?

 3. Polkowiczanin pisze:

  Ludzie, otwórzcie oczy! KOD z PISem idą po Polkowice! Teraz już widać o co w tym chodzi! Pieniądze z Polkowic będą szły do Wrocławia i Lubina!

 4. wkurzony pisze:

  Nie wierze w to co widzę. W naszych Polkowicach nie było nigdy wielkich partii a teraz podstawili Puźnieckiego aby wygrać. W pierwszej turze zmarnowałem głos na LP ale teraz głosuje na Wabika.

 5. Magda pisze:

  PO, KOD i PIS ramie w ramie idą po pieniądze Polkowiczan. Smutne ale tylko Wabik może to zatrzymać!

 6. Adam pisze:

  65% wybrców z I tury dokładniej

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..