Opublikowany: wt, Paź 2nd, 2018

Jest klimat, są inwestorzy (FOTO)

W Jaworze pojawił się kolejny, duży inwestor. Po Mercedesie swoje zainteresowanie terenami wykazała firma Commercial Point, specjalizująca się w budowie centrów logistycznych. W planach ma zagospodarowanie 35 hektarów pod budowę magazynów wysokiego składowania. Łączna powierzchnia przyszłych hal pod usługi i działalność wyniesie 200 tys. metrów kwadratowych.

– Wybór Jawora nie był przypadkowy. Realizujemy kilkanaście takich projektów w Polsce. Lokalizujemy się przy trasach szybkiego ruchu i autostradach. Podobne hale powstają obecnie w Okmianach (gmina Chojnów – przyp. red.), gdzie docelowo zagości Amazon. Nie ukrywam, że w tym przypadku kołem zamachowym był Mercedes. Jaworski projekt rozpocznie się zaraz po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę. Dobrze, żeby było to do końca przyszłego roku – mówi Jan Węglarek, przedstawiciel inwestora i kierownik robót.

Ciekawostką jest fakt, że Commercial Point nie był zainteresowany oferowanymi terenami należącymi do jaworskiej części specjalnej strefy ekonomicznej. Planowana inwestycja ma powstać na areałach należących obecnie do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. – Miasto już przekształciło działkę. To chyba ostatni nasz siew na tych terenach. Z jednej strony szkoda, z drugiej zarobione pieniądze za grunty pozwolą wymienić nam sprzęt i odnowić budynki. Obecnie mamy umowę przedwstępną do końca 2019 roku. Jak inwestor pozałatwia wszystkie sprawy administracyjne sfinalizujemy transakcję – podsumowuje Andrzej Kubski, prezes Spółdzielni.

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..