Opublikowany: wt, Cze 12th, 2018

Kierowca pijany, pasażer poszukiwany

Nawet pięć lat więzienia i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów grozi 43-letniemu kierowcy opla, którego wczoraj zatrzymali funkcjonariusze legnickiej drogówki. Szczęścia nie miał też pasażer…

Do zatrzymania doszło około godz. 16.20 na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Przeprowadzony test na alkomacie wykazał, że 43-latek ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Teraz sprawą zajmą się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, którzy przedstawią kierowcy zarzuty popełnionych przestępstw. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mundurowi zwrócili też uwagę na 45-letniego pasażera siedzącego na przednim siedzeniu, więc postanowili także postanowili go wylegitymować. Szybko wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do zakładu karnego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..