Kierowali autami pod wpływem narkotyków (WIDEO)

Trzech mężczyzn zatrzymali w miniony weekend polkowiccy policjanci. Kierowali autami pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. Co więcej, przy każdym znaleziono różnego rodzaju narkotyki.

20-letni kierowca bmw został zatrzymany 7 stycznia, o godz. 1, na ul. Młyńskiej w Polkowicach.

– Mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo – informuje asp.szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Funkcjonariusze znaleźli przy nim drobne ilości marihuany. Ponadto okazało się, że kierował samochodem w stanie po użyciu właśnie tego rodzaju narkotyku.

Tej samej nocy inny patrol policji, na ul. Kominka, zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem.

– Zanim doszło do zatrzymania, 24-latek na widok radiowozu znacznie przyspieszył, a w konsekwencji uderzył w zaparkowany samochód – dodaje Daria Solińska. – Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie kilka porcji marihuany. Badanie testerem wskazało obecność w jego organizmie amfetaminy i metamfetaminy.

Obaj mężczyźni są mieszkańcami Polkowic.

Trzecim z zatrzymanych podczas kontroli za jazdę pod wpływem narkotyków był 33-letni legniczanin, jadący volkswagenem. Wpadł dziś po północy na ul. Hubala w Polkowicach. Tym razem tester wskazał na obecność amfetaminy.

– Funkcjonariusze znaleźli przy 33-latku również drobne ilości tego narkotyku – dodaje Daria Solińska.

Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia, a za za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić za kratki nawet na 2 lata.

Zobacz także: 

Fot. Ilustracyjne 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..