Opublikowany: pon, Kwi 15th, 2019

KGHM Zanam na targach

Prototyp jednej z największych i najnowocześniejszych ładowarek górniczych na świecie, powstały w KGHM Zanam, został zaprezentowany na targach Bauma 2019, które odbyły się w Monachium.

Oficjalna nazwa maszyny brzmi: ładowarka kołowo-przegubowa LKP-1701. Cyfra „17” oznacza udźwig łyżki pojazdu. Pozostałe parametry: waga – 46,5 ton, długość – 11,5 m, wysokość 2,3 m.

Maszyną, która powstała w zakładach KGHM Zanam w Polkowicach, zainteresowani są nie tylko odbiorcy krajowi. Na międzynarodowych targach w Monachium wypytywali o nią m.in. przedstawiciele firm górniczych z Rosji, Chile i Austrii. Ich uwagę zwracała np. nowoczesna kabina ładowarki (radio, wielki pulpit sterowniczy i lodówkę, tj. schłodzony schowek).

KGHM Zanam w Polkowicach to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. W 2016 r. spółka obchodziła jubileusz 50-lecia.

Fot. KGHM Zanam/źródło: UG Polkowice

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..