Opublikowany: pt, Lis 10th, 2017

KGHM zaciągnie duży kredyt

Fot. materiały prasowe EIB

900 mln zł ma wynieść pożyczka, jaką zaciągnie KGHM w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Zarząd spółki wydał już zgodę na ustalenie warunków transakcji.

Według wstępnej oferty EBI pożyczka może być udzielona na 12 lat, w złotówkach lub równowartości w dolarach lub euro i wypłacana w transzach. Bank nie będzie wymagał od spółki ustanowienia zabezpieczeń. Oprocentowanie będzie zmienne lub stałe, KGHM nie informuje jednak jeszcze, jaka będzie jego wysokość.

– W przypadku zawarcia umowy spółka planuje przeznaczyć pozyskane środki na sfinansowanie realizowanych projektów inwestycyjnych mających na celu modernizację procesu produkcyjnego, jak i dostosowanie istniejących procesów do zmieniających się warunków górniczych, w celu poprawy wydajności, jak i utrzymania ciągłości produkcji oraz implementację rozwiązań dotyczących aspektów środowiskowych – czytamy w komunikacie Polskiej Miedzi.

Na koniec czerwca tego roku suma długoterminowych zobowiązań KGHM wyniosła 8,358 mld zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..