Opublikowany: wt, Lis 6th, 2018

KGHM z umową na 4 mld USD

KGHM podpisał dziś nad ranem kontrakt, na podstawie którego do jego chińskiego kontrahenta, China Minmetals, trafią miedziane katody o wartości do 4 mld dolarów.

Umowa podpisana została podczas zorganizowanej w Szanghaju pierwszej edycji targów China International Import Expo, które skupiają firmy zainteresowane współpracą biznesową z chińskimi przedsiębiorstwami. Grupa KGHM reprezentowana jest na nich przez samą Polską Miedź S.A. i KGHM Zanam. Miedziowy holding prezentuje swoją ofertę w pawilonie „High Tech”.

Dzisiejszy kontrakt nie jest pierwszą umową, która połączy China Minmetals z KGHM. Ma on charakter ramowy i zastąpi obecnie obowiązującą umowę ramową, zawartą 20 czerwca 2016 r. na lata 2017-21. W zależności od ilości katod, które w ciągu pięciu lat zdecydują się zamówić Chińczycy, KGHM uzyska przychody szacowane na 1,6 – 3,8 mld dolarów (6 – 14,5 mld zł).

– Bardzo ważna jest dla nas stabilność dostaw i wysoka jakość produktów. Ponad dwadzieścia lat konstruktywnej współpracy z KGHM pokazało nam, że możemy ufać Polakom. Cieszymy się, że nasza kooperacja się rozwija i że możemy być ambasadorem KGHM na rynku chińskim – komentuje prezes chińskiego przedsiębiorstwa Guo Wenqin.

Zadowolony z tej współpracy jest też KGHM: – Dzięki China Minmetals możemy wykorzystać ogromy potencjał, który posiada rynek chiński. Fundamentem naszej współpracy jest podejście „win-win” – dbamy o to, aby z naszej kooperacji korzyści wyciągały obie strony. Na tym budujemy też polską markę w Chinach. Przez ponad 20 lat wyrobiliśmy sobie opinię rzetelnego i stabilnego partnera. Dzięki KGHM Chiny postrzegają Polskę jako nie tylko rynek zbytu, ale również źródło wysokiej jakości produktów – twierdzi Marcin Chludziński, prezes Polskiej Miedzi.

Lubińska spółka działa na chińskim rynku od 21 lat. Od czasu zawarcia pierwszej umowy z China Minmetals wyeksportowała do Państwa Środka ponad 1,3 miliona ton katod miedzianych. Obecnie Chiny są największym konsumentem surowców na świecie i jednocześnie czołowym odbiorcą produktów i usług oferowanych przez KGHM.

źródło: materiały prasowe; fot KGHM via Twitter

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..