Opublikowany: wt, Lis 7th, 2017

KGHM pomoże zorganizować EXPO

Polska Miedź weźmie udział w przygotowaniu międzynarodowej wystawy światowej EXPO 2022, jeśli ta będzie organizowana w Polsce.

Prezes spółki Radosław Domagalski-Łabędzki i wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podpisali wczoraj list intencyjny dotyczący współpracy przy EXPO. To, czy Polska będzie gospodarzem międzynarodowej wystawy, okaże się 15 listopada. O prawo do organizacji tego wydarzenia zabiegają też Argentyna (Buenos Aires) i Stany Zjednoczone (Minneapolis). U nas gospodarzem EXPO miałaby być Łódź.

Planowana na rok 2022 wystawa ma trwać trzy miesiące (od 15 czerwca do 15 września) i będzie poświęcona odnowie miejskiej i wyzwaniom, z którymi muszą się mierzyć miasta na całym świecie. Zaproponowany temat wystawy to „City Re:Invented”.

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, ideę organizacji EXPO w Łodzi popiera też Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP oraz firmy: Ursus, Atlas i IBM.

– Strony listu zgadzają się, że organizacja tak dużego wydarzenia w Polsce będzie miała pozytywny wpływ na gospodarczy i społeczny rozwój kraju. Będzie doskonałą okazją do promocji i budowania pozycji polskich przedsiębiorstw i produktów zarówno na rynku wewnętrznym, jak i za granicą. Przyczyni się również do wzmocnienia pozycji Polski jako lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – czytamy w komunikacie biura prasowego resortu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..