Opublikowany: pon, Maj 14th, 2018

KGHM z dużym kontraktem

Polska Miedź przedłużyła kontrakt z firmą Tele-Fonika Kable na dostawę walcówki miedzianej.

To już kolejna umowa między obiema spółkami, tym razem podpisana w formie aneksu na pięć lat. Na jej podstawie KGHM będzie sprzedawał myślenickiej spółce swoje produkty do końca 2022 r.

Łączna wartość umowy w czasie jej trwania szacowana jest w oparciu o ceny miedzi i kursy walut z 10 maja, na kwotę od około 7,5 mld do około 8,1 mld zł. w okresie pięciu lat. Do Tele-Foniki ma w tym czasie trafić 300 tys. ton walcówki.

– To ważny kontrakt, który zapewnia dostawę minimum 58 tysięcy ton walcówki rocznie na potrzeby spółki Tele-Fonika Kable. Zawarcie kolejnej umowy świadczy o obopólnym zadowoleniu z dotychczasowych relacji biznesowych. Kontynuacja współpracy oznacza dla KGHM zapewnienie stabilnego źródła przychodów oraz uzyskanie wartości dodanej, jaką jest sprzedaż miedzi w postaci produktu przetworzonego, czyli walcówki – komentuje Rafał Pawełczak, p.o. prezesa zarządu i wiceprezes ds. rozwoju KGHM.

W zeszłym roku Polska Miedź w ramach długoterminowych kontraktów sprzedała 80 proc. miedzi i 70 proc. srebra.

Fot. KGHM via Twitter

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..