Opublikowany: wt, Sty 8th, 2019

E-auto załadujesz pod KGHM

W Lubinie powstała ogólnodostępna stacja do ładowania elektrycznych samochodów. To rezultat współpracy KGHM i Tauronu. Uroczyste otwarcie stacji planowane jest na najbliższy czwartek.

Współpraca obu firm rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku – wtedy wiceprezes KGHM Radosław Stach i prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk podpisali porozumienie, które zakładało uruchomienie stacji szybkiego ładowania w miejscach strategicznych dla obu firm. W przypadku KGHM dotyczy to lokalizacji przy niektórych oddziałach i spółkach holdingu, które dysponują już kilkoma samochodami elektrycznymi.

Pierwsza stacja znajduje się na parkingu naprzeciwko wjazdu do centrali Polskiej Miedzi. Lubińska stacja będzie dostępna nie tylko dla służbowych aut KGHM. Będą mogli z nich korzystać wszyscy użytkownicy samochodów elektrycznych, w dodatku przez pewien czas bezpłatnie. Podobne rozwiązanie Tauron wprowadził już m.in. w Katowicach, gdzie wspólnie z ING Bankiem Śląskim zbudował 23 stacje, a ponadto stworzył flotę 20 elektrycznych samochodów dostępnych w systemie car-sharingu.

Tauronowi zależy na jak najszybszym rozwinięciu sieci stacji na południu Polski, nie tylko ze względów biznesowych. Jako spółka z udziałem Skarbu Państwa energetyczny gigant musi pomóc w realizacji projektu #Elektromobilność. Jak zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski, w ciągu dwóch lat w Polsce ma powstać 6 tysięcy stacji ładowania.

Fot. Bartosz Sawicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..