Opublikowany: pt, Sie 11th, 2017

Każdy może zostać patronem „Obrońców Głogowa”

Powstaje pełnometrażowy film animowany o obronie Głogowa z 1109 roku. Jak dodaje jego twórca Arkadiusz Olszewski, obraz jest już na ukończeniu i „jest bardzo prawdopodobne, że premiera filmu odbędzie się we wrześniu w Głogowie”.

– Producent planuje wydać film w dwóch formach, jako wersję kinową i na dvd oraz jako mini serial dostępny w Internecie – dodaje Dariusz Czaja, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. – Ma to być siedem odcinków po 15-20 minut. Serial zostanie skrócony, w porównaniu do filmu pełnometrażowego, ale autor zapowiada, że będzie dostępny za darmo.

Przypomnijmy, że głównym wątkiem będzie obrona Głogowa w 1109 roku, ale scenariusz filmu obejmuje okres od podboju Pomorza przez wojska Bolesława Krzywoustego do bitwy na Psim Polu. Opowiadać będzie historię młodych głogowian, zakochanych w sobie Paszka i Dobrówki oraz ich skonfliktowanych rodzin.

– Oprócz piastowskich Romea i Julii oczekiwać można zarówno wątków lekkich, komediowych, jak i solidnego dramatu oraz całą masę mocnej, bezkompromisowej batalistyki – dodaje Czaja.

Autor filmu prosi wszystkich, którzy chcą wesprzeć produkcję filmu o dobrowolne datki na konto: 54 1140 2004 0000 3702 7574 1627 Arkadiusz Olszewski.

Można też zostać patronem filmu na serwisie patronite: https://patronite.pl/AmorPatriae.

Najnowszy i prawdopodobnie ostatni przed premierą zwiastun filmu „Obrońcy Głogowa” można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=akzS-Mx6Bk0&feature=yo.

Źródło: Dariusz Czaja

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..