Opublikowany: pt, Mar 29th, 2019

Kariera bez barier

Już we wtorek, 2 kwietnia, Legnickie Targi Edukacyjne w Akademii Rycerskiej. Na gości, w szczególności absolwentów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych, czekać będzie bogata oferta. Zainteresowani powinni być także rodzice.

Na targi zapraszają: Urząd Miasta Legnicy, wszystkie miejscowe licea, szkoły zawodowe oraz Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Nauczycieli, a także Legnickie Centrum Kultury.

– Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają informacje o ofertach kształcenia w legnickich szkołach ponadpodstawowych, zapoznają się z ich nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym. Podczas targów uczniowie i rodzice spotkają się z doradcami zawodowymi i psychologami, którzy wspierać będą młodzież w podjęciu często trudnej decyzji o wyborze drogi edukacyjno_zawodowej – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Na miejscu uczniowie oraz rodzice będą mogli poznać pracodawców z wielu dziedzin, którzy od lat współpracują z miejscowymi szkołami. Obecni na targach eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące wymaganych kompetencji i kwalifikacji, które gwarantują zawodowy i finansowy sukces młodzieży w różnych branżach.

– Szkoły i pracodawcy zaprezentują podczas targów działanie nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych, jak np.: drukarki 3D, interaktywne modele 3D, skaner z drukarką 3D, modele w rozszerzonej rzeczywistości, teleskopy, bibliotekę multimedialną CORINTH, która wspiera nauczanie przedmiotów ścisłych i przyrodniczych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz galerie zdjęć i materiałów video – wylicza Rodak.

Program Legnickich Targów Edukacyjnych (2 kwietnia, Akademia Rycerska, Sala Maneżowa):

*11-11.15 – Otwarcie targów przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego
*11.15-14 – Zwiedzanie stoisk przygotowanych przez szkoły i pracodawców
*12-13.30 – Młodzież o zjawisku bullyingu i cyberbullyingu. Dbajmy o bezpieczeństwo w szkole! – „Po drugiej stronie cyfrowego lustra” (debata moderowana przez zespół ds. cyberprzemocy i fonoholizmu)
*14-14.30 – Legnica – tu się uczę, tu zdobywam zawód – panel informacyjny dla rodziców absolwentów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Omówienie zasad rekrutacji 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych (doradcy zawodowi CPPPiDN w Legnicy)
*16-16.30 – Powtórzenie wcześniejszego panelu dla rodziców
*17 – Zakończenie targów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..