Karambol na drodze S3 koło Radwanic (WIDEO, FOTO)

Samochód osobowy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policją wjechał na budowaną drogę S3. Wymusił pierwszeństwo, co skończyło się karambolem kilku pojazdów. Było wielu rannych.

Brzmi groźnie, ale tym razem to scenariusz ćwiczeń powiatowych „Karambol 2018” przeprowadzonych dziś na skrzyżowaniu dróg S3 i krajowej dwunastki koło Radwanic. Wszystko zaczęło się od policyjnej akcji.

– Policjanci podjęli pościg za prawdopodobnym sprawcą kradzieży pojazdu osobowego – mówił Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – W wyniku pościgu sprawca i dwóch pasażerów zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy i doprowadzonych do komendy, ale wcześniej doszło do karambolu.

Było wielu poszkodowanych. Dalsze działania przejęli ratownicy medyczni i strażacy, w tym również zastępy OSP.

– Jest też potrzebna pomoc specjalistyczna, a chodzi głównie o sprzęt ratownictwa technicznego – dodał Piotr Woźniakiewicz z Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach. – Korzystamy z pomocy JRG Bolesławiec, która posiada sprzęt hydrauliczny. Zostanie on użyty do podniesienia samochodu ciężarowego, pod którym jest uwięziona osoba.

– Pomoc medyczna udzielana jest poprzez współpracę trzech powiatów – mówił Marek Tramś, starosta polkowicki. – Zaangażowane będą pogotowia: lubińskie, polkowickie i głogowskie. W ćwiczeniach bierze udział ponad 100 osób, jest to więc duże przedsięwzięcie. Są też obserwatorzy ze sztabu wojewódzkiego oraz przedstawiciele wojewody.

Głównym założeniem ćwiczeń było sprawdzenie służb pod względem koordynacji działań ratowniczych w zdarzeniach masowych.

– Chcemy sprawdzić, jak są przygotowane nasze służby, znaleźć ich niedoskonałości, aby wyeliminować je w dalszej pracy, a także sprawdzić system łączności, konkretnie w kanale B 112 – wyjaśniał Bernard Nowak z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Polkowicach.

Po ćwiczeniach sporządzony zostanie protokół. Wnioski i dane trafią do planów reagowania wszystkich służb.

Zobacz także: 

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..