Karambol na A4. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

Do tragicznego w skutkach karambolu doszło na 69. kilometrze autostrady A4 w kierunku Zgorzelca. W zdarzeniu uczestniczyło osiem pojazdów, z czego aż siedem to samochody ciężarowe. Na miejscu zginął kierowca osobówki, prawdopodobnie mężczyzna. Droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 10. – Najprawdopodobniej auto osobowe uderzyło w tył ciężarówki, a następnie wjechały w nie kolejne samochody, które jechały za nim. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Był to kierowca samochodu osobowego, prawdopodobnie mężczyzna. Trzy osoby zostały ranne, ale z tego co wiemy na tę chwilę, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje aspirant sztabowy Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Na miejscu działają służby ratunkowe. Obecny jest także prokurator, biegły z zakresu wypadków, a także policja, która ustala przyczyny i okoliczności karambolu. Droga w kierunku Zgorzelca jest zablokowana. Samochody kierowane są na wcześniejszy zjazd na Lubiatów.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..