Opublikowany: wt, Wrz 11th, 2018

Kadrowe związki miedzi z chemią

Mirosław Skowron

Mirosław Skowron został nowym członkiem zarządu spółki CIECH – potentata na rynku chemicznym, kontrolowanego przez grupę inwestycyjną Kulczyk Investments. Były menedżer z holdingu KGHM uzupełnił skład zarządu CIECH po tym, jak z funkcji prezesa zrezygnował tu Maciej Tybura, również wywodzący się z miedziowego holdingu.

Tybura zrezygnował z prezesury w CIECH wczoraj, argumentując swoją decyzję względami osobistymi. W spółce tej pracował od 2015 r. Wcześniej był członkiem zarządu KGHM, a następnie doradcą prezesa Herberta Wirtha. Zasiadał też w radzie nadzorczej m.in. KGHM TFI.

Również 10 września do zarządu chemicznego giganta dołączył Mirosław Skowron, który w naszym regionie znany jest głównie przez pryzmat zarządzania spółką PeBeKa i weekendowej prezesury w Energetyce. W CIECH będzie odpowiadał za obszary produkcji, energetyki i utrzymania ruchu. Jak podaje firma w komunikacie giełdowym, ukończył Politechnikę Wrocławską, posiada dyplom MBA Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, a także ukończony kurs Strategic Leadership Academy na ICAN Institute organizowany przez Harvard Business Review.

Warto nadmienić, że w październiku 2015 r. do zarządu CIECH wszedł też inny „miedziowy” menedżer – Artur Król, wcześniej dyrektor głogowskiej huty miedzi. Kilkanaście dni temu, 31 sierpnia, on także złożył rezygnację z powodów osobistych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..