Jubileuszowa Zima w Twierdzy Głogów (WIDEO)

Otwarcie wystawy multimedialnej w Bloku Koszarowym, zwiedzanie podziemi ratusza oraz kościoła Bożego Ciała i wielu innych zabytków. To niektóre tylko propozycje przygotowane na 10. edycję Zimy w Twierdzy Głogów.

Spotkania rozpoczną się 15 stycznia i potrwają do 27 stycznia. Bezpłatnie mogą wziąć w nich udział nie tylko głogowianie, ale także mieszkańcy całego regionu. Zaplanowano też dwie odpłatne wycieczki.

Jubileuszowa Zima w Twierdzy Głogów rozpocznie się w poniedziałek, 15 stycznia o godz. 10 przy Centrum Informacji Turystycznej. I – dosłownie – zapowiada się wystrzałowo.

– Rozpocznie się wystrzałem z moździerza na otwarcie wystawy Historia Twierdzy Głogów w Bloku Koszarowym – mówi Dominik Jeton, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie.

Tego dnia zaplanowano także m.in. musztrę wojskową w strojach z epoki, wystawę umundurowania, wykład o głogowskiej twierdzy, gry i konkursy historyczne i poczęstunek z kociołka.

W kolejnych dniach uczestnicy akcji zobaczą m.in. budynek Starej Poczty, obiekt OS417, Fort Stern, ruiny kościoła św. Mikołaja oraz podziemia ratusza i kościoła Bożego Ciała. Przejdą trasą dawnych hoteli. Zwiedzą lewobrzeżny Głogów: port zimowy i obiekt OS 424. Spędzą dzień koszarach. Zobaczą dzielnicę przemysłową: wieżę ciśnień, kwaszarnię, browar Berholda.

W programie są też dwie wycieczki: 20 stycznia do Leszna (muzeum i zwiedzenie miasta), koszt 15 zł, a 27 stycznia do Poznania (Fort Winiary (Cytadela) oraz muzeum), koszt 30 zł.

26 stycznia w ratuszowej Sala Rajców odbędzie się podsumowanie akcji i gala z okazji 10 – lecia akcji Zima w Twierdzy.

Informacje pod nr tel. 607 260 620 oraz na cit@glogow.um.gov.pl.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..