Opublikowany: sob, Mar 3rd, 2018

Językowe potyczki w Jaworze (FOTO)

Języki, które nas dzielą, mogą stać się najlepszym spoiwem –to hasło, które przyświecało pierwszej edycji międzyszkolnych „Potyczek Językowych – Językowe PCKziki”. Konkurs odbył się w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze z inicjatywy nauczycielek języka angielskiego Małgorzaty Majewskiej i Natalii Dzikowicz.

Do konkursu przystąpiło łącznie dziewięciu uczestników, którzy reprezentowali trzy szkoły z powiatu jaworskiego. Barw poszczególnych placówek bronili: Karolina Mertins, Klaudia Bik, Karolina Młodawska (SP w Wiadrowie), Barbara Tarnówka-Bałabuch, Wiktoria Bartosz, Maja Noga (SP nr 1 w Jaworze) oraz Michał Biszczanik, Julia Flejterska i Agata Brambor (SP nr 2 w Jaworze).

Głównym celem językowej rywalizacji było uświadomienie uczniom, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość nie tylko języków obcych, lecz także kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych.

„Potyczki Językowe – Językowe PCKziki” składały się z dwóch części. W pierwszej z nich zawodnicy wykazali się znajomością leksyki i gramatyki języka angielskiego. Najlepsi uczniowie przeszli do etapu drugiego, który odbył się w auli PCKZiU w Jaworze.

Sprawdzał on wiedzę kulturową krajów anglojęzycznych. Uczestnicymieli za zadanie rozpoznawać muzyków, polityków oraz artystów, a także odgadnąć znane utwory muzyczne, zabytki i sławne miejsca. Konkurs odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze. Prowadziły go uczennice klasy trzeciej Wiktoria Pieszczek, Wiktoria Lesiak i Aleksandra Sokołowska, które przebrane były w narodowe stroje Walii i Irlandii. Salę zaś ozdabiały flagi krajów anglojęzycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze. Tuż za nią uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze i Szkoły Podstawowej w Wiadrowie. Nagrody ufundowane przez lokalnego sponsora oraz podziękowania dla opiekunów uczniów uroczyście wręczyła wicedyrektor placówki Jolanta Wieczorek.

.

Fot. PCKZiU w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..