Opublikowany: sob, Gru 16th, 2017

Jest praca przy legnickim ITS

Ratusz szuka osoby, która zajmie się nadzorem i obsługą ITS – systemu zarządzania ruchem w mieście. Pierwszy konkurs zakończył się niepowodzeniem, bo przed komisją nie stanął ani jeden kandydat spełniający wymagania.

„W wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowisko podinspektora ds. obsługi aplikacji ITS w Centrum Zarządzania Ruchem Drogowym i Transportem Publicznym w Wydziale Zarządzanie Ruchem Drogowym do zatrudnienia nie wybrano kandydata. Powodem jest niespełnienie przez kandydatów oczekiwań pracodawcy w zakresie poziomu znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem ruchem drogowym” – czytamy w dokumencie podsumowującym konkurs, który wczoraj pojawił się na internetowej stronie miasta.

Urzędnicy nie załamują jednak rąk i zapowiadają, że niebawem znów będzie można się ubiegać o ten etat.

– Konkursy są niestety powtarzane bardzo często z dość prostego względu: brakuje ludzi o odpowiednich kwalifikacjach lub z umiejętnością łączenia różnych kwalifikacji. Jesteśmy wtedy zmuszeni ponawiać procedurę. Tak będzie również w tym przypadku – zapowiada Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Patrząc na dotychczasowe próby zatrudniania w magistracie specjalistów, trudno nie zgodzić się z urzędnikiem. Dobrym przykładem były mozolne poszukiwania oficera rowerowego, a zatem człowieka, który potrafiłby połączyć inżynierskie doświadczenie i wykształcenie w zakresie tworzenia infrastruktury z wiedzą niezbędną przy tworzeniu polityki komunikacji rowerowej. Ostatecznie, dopiero w ramach dopiero, został nim złotoryjanin, związany wcześniej z Instytutem Rozwoju Regionalnego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..