Jesień w gwiazdorskiej obsadzie

27 spektakli, koncertów i występów kabaretowych, a każdy na najwyższym artystycznym poziomie – program tegorocznej Jesieni Teatralnej w Lubinie przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym widzom. Dziś organizator, czyli Centrum Kultury Muza, zaprezentował festiwalową ramówkę.

Jesień Teatralna od dziewięciu lat gości w kulturalnym kalendarzu Lubina. Z roku na rok grono osób zainteresowanych tym cyklem imprez rośnie, a niektóre ze spektakli – zwłaszcza te z głośnymi nazwiskami na afiszu – przyciągają publiczność nawet z innych województw. Także w tym roku na scenach Muzy pojawią się gwiazdy polskiej sceny.

Pierwsze przedstawienie zaplanowane jest na 1 października. Będzie to „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca – spektakl, podczas którego publiczność będzie mogła oderwać się od rzeczywistości. Następnego dnia widzowie zderzą się z rzeczywistością szarą i przygnębiającą. – Pokażemy operę-musical ,„Dzień Świra”, wyjątkowo z udziałem Joanny Kołaczkowskiej. Nie było łatwo, ale udało się i artystka przyjedzie do nas. Bardzo się z tego cieszymy, bo ma ona tutaj swoją wierną publiczność – mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor Centrum Kultury Muza w Lubinie.

Wśród pozostałych propozycji teatralnych będą też spektakle m.in. krakowskiego Teatru Bagatela, Wrocławskiego Teatru Komedia i Teatru Kortez z Katowic. Na szczególną uwagę zasługuje przedstawienie „Ludzie inteligentni”w reżyserii Olafa Lubaszenki, w którym zobaczymy m.in Izę Kunę, Rafała Królikowskiego, Bartłomieja Topę i Renatę Dancewicz.

Nieodłączną częścią Jesieni Teatralnej jest muzyka. W tym roku w Muzie zagoszczą: Julia Marcell, Fisz Emade Tworzywo i Piotr Machalica z recitalem „Mój ulubiony Młynarski”. Miłośnikom muzyki klasycznej polecamy spektakl operowy „Wesele Figara”.

Dodatkowo publiczność rozbawią: Kabaret Skeczów Męczących i Grupa MoCarta.

Specjalny program przygotowany został dla najmłodszych widzów. „Calineczka”, „Przygody Kota Filemona”, „Piotruś Pan” to tylko część jesiennego repertuaru dla dzieci.

– Zależy nam bardzo na edukacyjnej misji, którą pełnimy wobec młodszych pokoleń. Chcielibyśmy przez sztukę wychowywać dzieci. Spektakle te są przygotowane z ogromną starannością i zawsze mają wartościowe przesłanie – dodaje Życzkowska-Czesak.

Spektaklem finałowym, 14 grudnia, będzie „Czarowna noc” Teatru Kameralnego ze Szczecina – zrealizowane z ogromnym rozmachem widowisko, w którym bierze udział ponad 70 tancerzy.

Bilety na poszczególne występy będzie można nabyć od 1 września. Szczegółowy plan tegorocznej edycji Jesieni Teatralnej, można sprawdzić na stronie internetowej Centrum Kultury Muza.

Fot. Agnieszka Grzesik, materiały prasowe

 

Dodaj komentarz